Turystyka - W okolicy polecamy...

Kraków

Trasa w km - 28,1
Czas dojazdu - około 32 min.

Wawel, Bazylika Mariacka, Sukiennice to miejsca, których nie sposób pominąć przy zwiedzaniu Krakowa. Jednak miasto ze swoją bogatą ofertą turystyczną to nie tylko sztandarowe punkty w programie każdego turysty odwiedzającego nasz gród. Przechadzając się uliczkami Starego Miasta czy też dawnej dzielnicy żydowskiej - Kazimierza, poznajemy Kraków tętniący życiem w jego rozmaitych odcieniach.

Zakopane

Trasa w km - 88,6
Czas dojazdu - około 1 godz. 25 min

Zakopane jest głównym górskim kurortem w Polsce i jest powszechnie znane jako zimowa stolica Polski. Znajduje się zaledwie 88,6 km od Hotelu Gala. Malowniczo zlokalizowane miasto jest wspaniałym miejscem, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Piękno naturalnej scenerii i lokalnej architektury czynią Zakopane jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych w Polsce.

Wadowice

Trasa w km - 25
Czas dojazdu - około 24 min

Wadowice to mała miejscowość położona w zachodniej części Pogórza Wielickiego; miejsce, w którym urodził się papież Jan Paweł II. Miasteczko oferuje wiele miejsc, które warto zobaczyć m.in. muzeum poświęcone Janowi Pawłowi II, Bazylikę z plebanią z XV wieku oraz chrzcielnicą, przy której mały Karol Wojtyła został ochrzczony. Wycieczka do Wadowic jest także wielką szansą, aby zobaczyć codzienne życie małego miasteczka oraz spróbować ulubionego ciastka Papieża - pysznej kremówki!

Kalwaria Zebrzydowska

Trasa w km - 11
Czas dojazdu - około 10 min

Położona na południu Polski Kalwaria Zebrzydowska to miejsce o ogromnej wartości kulturowej, a dla milionów polskich katolików także religijnej. Tu bowiem znajduje się słynne sanktuarium maryjne. Cały zespół historyczny, architektoniczny i pielgrzymkowy, w skład którego wchodzi bazylika, klasztor OO Bernardynów oraz dróżki, został w 1999 r. wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako jedyna kalwaria na świecie (w samej Europie jest ich ponad tysiąc).

Szklana Góra

Szklana Góra Ski jest nowym ośrodkiem narciarskim, powstałym nieopodal Hotelu Gala w niewielkiej miejscowości Harbutowice, gmina Sułkowice. Jest to obecnie najbliższy Krakowa wyciąg krzesełkowy- tylko 30minut od Krakowa. Charakteryzuje się pięknie położonym stokiem północnym o łagodnym nachyleniu, z którego roztacza się malowniczy widok. Stacja oferuje 4 osobową kolejke która z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych wyposażona została w system KID-STOP® o dł 850 m, trasę zjazdową o dł 950m o średnim stopniu trudności, Snow Park, szkółkę narciarską i snowbordową dla dzieci i dorosłych, wypożyczalnię sprzętu narciarskiego i snowbordowego.

Inwałd Park


Czas dojazdu - około 45 min. (35km)

Kompleks Inwałd Park to nowość sezonu 2015 na mapie atrakcji turystycznych Małopolski. W jego skład wchodzą cztery niepowtarzalne obiekty: Park Miniatur w Inwałdzie, Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia, Warownia i Ogród Jana Pawła II.

Mini Zoo „Kucyk”


Czas dojazdu - około 50 min. (40km)

W Mini Zoo oprócz wielu zwierząt, znajduje się ujeżdżalnia na wolnym powietrzu, trasy do jazd terenowych, zarówno konnych, jak i rowerowych, boiska do gry w piłkę nożną, siatkówkę, badmintona, wioska indiańska oraz park zabaw dla najmłodszych.

Wieliczka

Trasa w km - 30,8
Czas dojazdu - około 28 min

Wieliczka to podziemny labirynt korytarzy i komór wraz ze wspaniałymi kaplicami, urokliwymi podziemnymi jeziorami i rzeźbami ponad 700-letniej kopalni . W 1978r. wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Oświęcim

Trasa w km -58
Czas dojazdu - około 56 min.

Oświęcim to miasto położone na południu Polski, w centrum Kotliny Oświęcimskiej pomiędzy Wyżyną Śląską a Pogórzem Karpackim. W Oświęcimiu jest wiele do zobaczenia. Na obrzeżach miasta znajduje się Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, który odwiedza rocznie około 1 000 000 turystów. Sam Oświęcim posiada wiele obiektów zabytkowych, m.in. zamek oświęcimski, centrum Starego Miasta z zabytkowymi kamienicami, Pałac Ślubów, synagoga Chewra Lomdei Misznajot.

Dobczyce

Trasa w km - 32,5
Czas dojazdu - około 41 min

Dobczyce to malowniczo położona miejscowość w województwie małopolskim pomiędzy Pogórzem Wielickim i Beskidem Wyspowym, w przepięknej dolinie rzeki Raby. Będąc w Dobczycach warto zobaczyć średniowieczny Zamek, w którym od 1964 roku znajduje się Muzeum Regionalne PTTK. Wart zobaczenia jest również kościół św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście oraz niewielki skansen, znajdujący się między zamkiem a kościołem, w którym znajduje się kilka drewnianych budynków, m.in. z terenu zalanego po wybudowaniu zapory.